Dom zaizolowany

By : Categories : Blog Comment: Możliwość komentowania Dom zaizolowany została wyłączona

Dom zaizolowany

Nasz dom to nasz azyl i nie chcemy, wypoczywając w nim, słuchać żadnych niepotrzebnych dźwięków. Dom, który powstaje od podstaw może mieć w swoim projekcie uwzględnioną już izolację akustyczną. Co jednak zrobić w przypadku, gdy nasze mieszkanie lub nasz dom, który już istnieje, nie izoluje żadnych dźwięków i nie chroni nas akustycznie?

CICHY DOM

Cichy dom i ciche mieszkanie to marzenie każdego z nas. Nikt nie chce wypoczywać w domu, w którym słychać jakieś nieokreślone dźwięki, głośną muzykę, ulubioną przez sąsiadów lub nieprzyjemne kłótnie.
Izolacja akustyczna to najlepszy sposób na wyciszenie domu już istniejącego. Taki rodzaj izolacji możemy zrobić sami, bez większego nakładu pracy. Dobrze więc jest hałas ograniczyć ekranem wyciszającym, który popularnie nazywa się przed ścianką. Jest to rodzaj suchej izolacji i doskonale chroni nas od niepotrzebnych hałasów.
Ponadto na rynku można znaleźć wiele materiałów, które doskonale nadają się do wyciszenia istniejących już ścian. Można zastosować specjalne otuliny, płyty akustyczne czy maty. Już pierwszy remont naszego mieszkania czy domu może być doskonałą okazją do wyciszenie ścian.

CZYNNIKI WPŁYWAJĄCE NA IZOLACYJNOŚĆ AKUSTYCZNĄ

Najlepiej jest aby budynek został zaopatrzony w ściany akustyczne, jeszcze podczas jego budowy. Natomiast zdarza się, że często zapomina się o akustyce, budowlańcy też, chcąc szybko skończyć dom, nie myślą zbytnio o akustycznym zabezpieczeniu domu.
Czynnikami wpływającymi na izolacyjność akustyczną ścian a co za tym idzie całego mieszkania lub domu jest ciężar, czyli uważa się, że im ściany są cięższe tym bardziej akustyczne. Ponadto z niesfornymi dźwiękami doskonale radzą sobie materiały o strukturze włóknistej lub porowatej, oraz materiały elastyczne takie jak guma, pianka poliuretanowa czy styropian.
Jednak wszystkie te materiały możemy zamontować w trakcie remontu.
Toteż dom istniejący lub mieszkanie, w którym mieszkamy zabezpieczyć akustycznie możemy tylko w trakcie remontu.

ELEMENTY DOMU

Dom to ściany, dach i stropy. Dom cichy i w pełni akustyczny to taki, którego ściany są zbudowane z materiałów tłumiących dźwięki, w konstrukcji ścian powinno się wykorzystać przekładki tłumiące hałas. Wszystkie ściany działowe powinny być zbudowane z cegły klinkierowej, ceramicznej lub silikatowej. Dzięki takiej cegle uzyskamy najlepsze parametry akustyczne.

Dach, który jest płaski to dach najbardziej akustyczny. W przypadku dachów skośnych, należy użyć więcej wełny mineralnej do docieplenia.

Natomiast stropy powinny być ciężkie i masywne, żelbetowe lub betonowe. Stropy bez względu na wszystko powinno się dobrze izolować matami kauczukowymi, wełną mineralną lub styropianem.

Dom wyciszony już w trakcie budowy daje nam ogromny komfort i spokój. Odpowiednie okna, dobre materiały wyciszające użyte podczas budowy powodują, że nie słyszymy dźwięków ulicy czy odgłosów dochodzących od naszych sąsiadów. Jednak w przypadku gdy dm zbudowano, całkowicie zapominając o jego akustyce, sami też możemy w trakcie remontu odpowiednio go wyciszyć.

About admin

hurtownia grzejników wrocław
noclegi nad morzem w domkach domki nad morzem Wyspa Sobieszewska wolne domki nad morzem
czyszczenie polbruku Piła
Produkcja wycinanki laserowe diy
Neonex.pl